درمان لک صورت در تبریز

راه های درمان لک صورت در تبریز

شناخت انواع لک و راه های درمان لک صورت در تبریز

پوست، به عنوان یک ارگان ویژه در بدن می باشد که از آن در برابر ورود انواع مختلف آلودگیها و میکروب ها پیشگیری می سازد و نقش تاثیرگذاری در زیبایی یک شخص دارد. لک صورت، یکی از شایع ترین مواردی است که بر زیبایی پوست تاثیر می گذارد و موارد مختلفی وجود دارند که موجب بروز لک، بر روی صورت می گردند. تحقیقات انجام گرفته نشان داده است که همه نوع پوست می توانند دچار لک گشته و ایجاد آن ژنتیکی تنها نیست؛ بلکه به عواملی که در این مقاله درمان لک صورت در تبریز از کلینیک زیبایی دکتر رامین نبی زاده به آن می پردازیم، بستگی دارد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید:

انواع لک و علت ایجاد آن

قبل از اینکه به دنبال روش های درمان لک صورت بگردید، بهتر است انواع لک ها را مطالعه کنید تا کمی درباره لک هایی که مد نظر دارید و علل ایجاد آن اطلاعات به دست آورید. انواع لک‌ ها را می‌ شود به‌ شکل زیر دسته‌ بندی کرد:

لک ملاسما

ملاسما یا لک صورت حاصل از بارداری، در مدت بارداری یا زمانی که که فرد تعدادی از انواع قرص‌ های ضدبارداری را مصرف می‌ نماید، پدیدار می گردد. در این مواقع، تغییرات هورمونی ، باعث افزایش ملانین می‌ گردد. تولید بیش از حد ملانین می‌ تواند موجب تیره تر شدن پوست شود.

درمان لک صورت در تبریز

درمان لک صورت در تبریز

 

ملانین چیست؟

ملانین سلولی است که به پوست رنگ می‌ بخشد.

کک مک یا فرکل (Freckle)

کک و مک که در این قسمت از مقاله روش های درمان لک صورت به آن می پردازیم، با دو عامل وراثت و تخریب پوست به وسیله آفتاب، ایجاد و تشدید می‌ گردد. این لک‌ ها به رنگ‌ های قهوه‌ ای و قرمز و با گستردگی گوناگون در افراد رخ می دهد. با وجود این که کک و مک در دسته ضایعات تماما بی‌ خطر پوست به حساب می رود، اما برخی از افراد به آن به دلیل ایجاد اشکال در ظاهر پوستی خود، اقدام به یافتن روش های درمان لک صورت کک مک بر می‌ آیند.

لک‌ های پیری

این لکه‌ ها با افزایش سن ایجاد می‌ شوند و غالبا در نواحی از پوست که در معرض نور خورشید بیشتری باشند همچون ناحیه های صورت و پشت دست‌ ها پدیدار خواهند شد. تشخیص لک‌ های پوستی ناشی از بالا رفتن سن و افتراق آن ها در جهت یافتن روش های درمان لک صورت با سایر لک‌ ها خیلی مهم می باشد. زیرا با تشخیص درست و به موقع و انتخاب شیوه درمانی مناسب، می‌ توان در برطرف سازی و بهبود این مشکلات پوستی بسیار مثبت عمل کرد. روش های درمان لک صورت ناشی از افزایش سن به دلیل قرار گیری این ضایعات در خارجیترین لایه پوست صورت، نسبتاً آسان می باشد. به عبارت بهتر، می‌ توان ابراز کرد که هر درمانی که به منظور روشن کردن لکه‌ های پوستی در سطح پوست انجام گردد با صلاح دید پزشک می‌ شود مناسب باشد.

لک‌ های به وجود آمده از سوءتغذیه و کمبود ویتامین

کمبود ویتامین‌ هایی مثل B12، A، C، اسیدفولیک و … می‌ تواند با گذشت زمان موجب ایجاد لک در ناحیه صورت گردند.

لک صورت در اثر مصرف برخی از دارو ها

برخی از دارو ها، مثل دارو های ضد سرطان، ضد مالاریا، دارو های مصرفی جهت از بین بردن جوش و…، می‌ تواند در صورت ناسازگاری با پوست، موجب ایجاد لک گردد.

لک صورت ناشی از التهاباتی مانند آکنه

در تعدادی از موارد، بیماری‌ هایی چون آکنه و عوارض ناشی از جراحت و التهابات پوست، ممکن است تغییر رنگ در تعدادی از نواحی پوست و لک پوستی را موجب گردد. در مورد لک ناشی از آکنه این نکته اهمیت دارد بدانید که علاوه بر درمان لک‌ ها، درمان آکنه فعال نیز به جهت پیشگیری از ایجاد لکه‌ های جدید الزامی می‌ باشد.

لک صورت ناشی از آفتاب

در افراد با سنین گوناگون حتی جوان ها، می تواند قرار گرفتن در برابر نور خورشید، بدون استفاده از ضد آفتاب و پوشش مناسب، ایجاد لک نماید . خیلی از لک‌ های صورت و پوست، یا در نتیجه قرارگیری در مقابل نور خورشید ایجاد می‌ گردند، یا تشدید پیدا می کنند. بنابراین اهمیت استفاده از ضدآفتاب و مراقبت در برابر نور آفتاب کاملاً واضح می باشد.

تا این قسمت از مقاله درمان لک صورت در تبریز، انواع دلیل های ایجاد لک را متوجه شدیم ولی توصیه تبریزبیوتی به شما این است که تشخیص درست علت ایجاد لک جهت درمان آن را به پزشک متخصص بسپارید تا بتوانید در کم ترین زمان نتیجه مطلوب خود را دریافت کنید.

با پزشکان تبریزبیوتی تماس بگیرید:  ۰۴۱۳۳۲۹۸۰۱۸ 

روش های درمان لک صورت در تبریز

  • لیزر درمانی

با استفاده از این روش، لکه‌ های موجود بر روی پوست با استفاده از اشعه لیزر از بین می‌ روند. درمان لکه‌ های صورت با لیزر به این صورت انجام می‌ شود که دستگاه لیزر، پالس‌ های نور سریع را به لکه‌ های تیره می‌ فرستد تا رنگدانه‌ های ایجاد شده توسط این پالس‌ ها را جذب کنند و از بین بروند. مهم است که در نظر داشته باشیم درمان لکه‌های صورت با لیزر بهترین روش در مواردی است که لکه‌ ها بسیار قدیمی هستند و در صورت رعایت مراقبت‌ های پس از لیزر، تا ۹۹ درصد موثر است.

درمان لک پوست با لیزر

درمان لک پوست با لیزر

  • لایه‌ برداری شیمیایی

برای درمان لکه‌ های قهوه‌ ای و کک‌ و مک صورت، معمولا از روش لایه‌ برداری شیمیایی استفاده می‌ شود که با قرار دادن یک محلول شیمیایی ‌بر روی پوست، لایه‌ های خارجی پوست از بین می‌ رود. در ادامه نیز با رشد پوست جدید در محل درمان لک صورت، ظاهر پوست صاف‌ تر و با چین‌ و چروک کمتر شکل می‌ گیرد.
لایه‌ بردارها، اسید هایی هستند که به سه دسته اصلی ملایم، متوسط و عمیق تقسیم می‌ شوند و اجزای اصلی لایه‌ بردارها، اسیدهای آلفا هیدروکسی، اسید گلیکولیک و اسید لاکتیک است. معمولا این روش درمانی، زمانی استفاده می‌ شود که دیگر روش‌ های درمان سطحی، نتوانند لکه‌های ایجاد شده را درمان کنند.

  • میکرودرم ابریژن

در این روش درمان لک صورت، پرتاب ذرات بسیار ریز باعث از بین بردن و برداشتن لایه‌ های سطح بالای پوست و در نتیجه، از بین رفتن لک صورت می شود. امروزه دو نوع مختلف از روش پاک‌ سازی بصورت میکرودرم وجود دارد؛ یکی به‌ صورت دستی و دیگری توسط دستگاه مکش است. هر یک از روش‌ ها به حدود یک ساعت زمان نیاز دارد که در طول درمان نیز با حسی مشابه ماساژ دادن مواجه خواهید بود. در این روش سلول‌ های مرده از سطح پوست جمع‌آوری می‌شوند که تقریبا بدون درد است و فقط کمی گرما بر روی پوست احساس می‌شود. کریستال‌ های استفاده‌ شده در این روش حساسیت‌ زا نیستند و به همین دلیل، این روش درمانی بسیار ایمن و تقریبا با همه پوست‌ ها سازگار است. قابل ذکر است؛ درمان لک صورت به این روش، بیشترین اثربخشی و پاکسازی را بر روی پوست دارد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

سخن پایانی

در این مقاله درمان لک صورت در تبریز با انواع درمان لک صورت در تبریز و علت ایجاد لک آشنا شدیم. در حال حاضر روش‌ های گوناگونی برای درمان لک صورت وجود دارد که می‌ توان از آن‌ ها به‌ راحتی برای از بین بردن لک‌ های صورت استفاده نمائید. کلینیک زیبائی دکتر رامین نبی زاده با استفاده از جدید ترین و مطمئن ترین متد های روز دنیا بعد از تشخیص صحیح علت لک موجود روی پوست شما اقدام به رفع آن می نماید.

جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید: ۰۴۱۳۳۲۹۸۰۱۸ 

برچسب ها: بدون برچسب

اضافه کردن دیدگاه

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.