لاغری موضعی

همه چیز درباره لاغری موضعی

شناخت لاغری موضعی

لاغری موضعی یا Slimming systems and diet therapy یک موقعیتی است که در آن شخص به صورت متمرکز و معین به کاهش وزن در یک قسمت خاص از بدن خود می‌ پردازد. غالبا این موقعیت برای دست یافتن به شکل و اندازه‌ ی مخصوصی در بخشی از بدن مورد نظر استفاده می‌ گردد. ممکن است یک نفربه علت های ظاهری، موقتی یا علامت های خاصی که در بخشی از بدن خود مشاهده می‌ کند، بخواهد فقط در آن قسمت وزن کم نماید. مثلا بعضی از افراد امکان دارد تمایل داشته باشند تا اندازه مشخصی از وزن را از قسمت شکم و کمر خود کم کند.

اگرچه لاغری موضعی ممکن است پر فایده و آسان دیده شود اما توصیه می‌ گردد که در هر پروسه لاغری، همه بخش‌های بدن را در نظر بگیرید و به راه های سالم و تعادل‌ دهنده توجه نمائید. بهترین راه کار لاغری، تغذیه درست، ورزش منظم و بهره بردن از روش‌ های تمرینی متنوع می باشد. اهمیت دقت به تمام بخش‌ های بدن در پروسه لاغری به منظور حفظ تعادل و سلامت کلی بسیار مهم می باشد. عدم توجه به دیگر بخش‌ های بدن و تمرکز تنها بر روی یک قسمت، می‌ تواند به ایجاد ناهنجاری‌ ها و عدم تعادل در بدن شود.

بهترین شیوه برای رسیدن به تناسب اندام، توجه به تمامی جنبه‌های سلامتی است. این شامل تغذیه مناسب، ورزش منظم، خواب کافی و کنترل استرس می‌شود. به همین دلیل، بهتر است برنامه‌ی لاغری خود را به گونه‌ای طراحی کنید که تمامی بخش‌های بدن شامل شکم، کمر، بازوها، پاها و سایر ناحیه‌ها را در بر گیرد. در صورت نیاز، بهتر است با متخصصان تغذیه و ورزشی مشورت کنید تا برنامه‌ی مناسبی را برای لاغری به صورت سالم و موثر انتخاب کنید. به‌ ویژه بانوانی که دوست ندارند سینه‌ های آن ها دچار چربی سوزی شوند ولی با این حال از وضعیت پهلو و شکم خود راضی نمی باشند، به دنبال روشی برای لاغری موضعی هستند.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از روش های لاغریست که در ادامه به آن می پردازیم.

لاغری موضعی امروزه ذهن خیلی از شما عزیزان را مشغول کرده است. به دلیل اهمیت داشتن اطلاعات کافی در این زمینه در این مقاله از مرکز زیبائی تبریز بیوتی به شناخت لاغری موضعی می پردازیم. با ما همراه باشید. در صورتی که در انتهای مقاله سوالی برایتان بی جواب ماند می توانید با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیرید.

تماس با ما

شماره تماس :  ۰۴۱۳۳۲۹۸۰۱۸

لاغری موضعی چیست؟

مقدار چربی در قسمت های مختلف بدن متفاوت می باشد. ضخامت چربی در بخش پلک از همه قسمت‌ های بدن کمتر است. از طرفی در ناحیه باسن ضخامت ضخامت چربی در بالا ترین مقدار می باشد. همچنین در بانوان و آقایان توزیع چربی در بدن متفاوت می باشد. گاهی می تواند در قسمتی از بدن چربی زیادی انباشته شود. این حالت عدم توازن را در بدن باعث می گردد. به‌ عنوان‌ نمونه شخصی ران‌ های بزرگی دارد و بخش های دیگر بدن او لاغر می باشد. به این وضعیت چاقی موضعی گفته می شود.

چاقی موضعی سبب می‌ شود تناسب نیم‌ تنه پایین و بالا از بین برود. انتخاب لباس با سایز درست برای این اشخاص مشکل می شود و انتخاب‌ های او محدود می شود. راه‌ حل این مسئله لاغری موضعی می باشد. روش‌ های گوناگونی برای لاغری موضعی وجود دارد که چربی های این نواحی خاص را از بین می‌ برند.

لاغری موضعی برای کدام نواحی بدن انجام می گردد؟

برای قسمت های مختلف بدن می‌ توان از راه های مختلف لاغری موضعی استفاده نمود. در اکثر مواقع افراد برای لاغری قسمت های زیر یکی از روش‌ های کاهش وزن موضعی را انتخاب می‌ کنند.

 • لاغری موضعی شکم 
 • پهلو
 • لاغری موضعی بازو
 • ران
 • سینه
 • باسن.

انواع روش های لاغری موضعی

جهت دست یافتن به لاغری موضعی در کلینیک دکتر نبی زاده، از راه ها و تکنولوژی های به روز مختلفی استفاده نمود که هر کدام به نوعی باعث لاغری می گردند. در ادامه مقاله این روش ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

لیپوماتیک

لیپوماتیک شیوه ای برای لاغری موضعی می باشد که برای اعمال آن از دستگاهی که دارای هوای فشرده می باشد، استفاده می کنند. نام این دستگاه کانولا است که قادر است به اندازه ۳۶۰ درجه بچرخد. این دستگاه به دلیل دارا بودن حرکت ارتعاشی ثابت، باعث از بین رفتن سلولهای چربی شده و به پوست هیچگونه آسیبی وارد نمی آورد. به این دلیل لیپوماتیک راهی بسیار موثر و عالی جهت لاغری موضعی است.

کربوکسی تراپی

به منظور انجام این روش لاغری موضعی از گازی که دی اکسید کربن نام دارد، در کلینیک زیبایی تبریز بیوتی و دیگر مراکز زیبائی معتبر استفاده می شود. این گاز باید به بافت چربی تزریق شود. به کمک تزریق این گاز، سلولهای چربی شروع به تجزیه شدن می کنند و از بدن فرد دفع می شوند. با انجام این شیوه لاغری موضعی، علاوه بر لاغری موضعی، گردش خون در بدن افزایش پیدا می کند.

کویتیشن

این راه لاغری موضعی نوعی لیپوساکشن بدون جراحی است که تاثیر زیادی در کم کردن وزن به صورت موضعی دارد؛ برای انجام این روش باید از امواج فراصوت استفاده شود تا با آب میان بافتی برخورد داشته باشند و در نواحی اطراف سلول های چربی حباب هایی ایجاد کنند؛ حباب های تشکیل شده موجب از بین رفتن بافت چربی می شوند و به هیچ یک از سلول های دیگر آسیبی وارد نمی کنند؛ سلول های چربی که در این روش آب می شوند از طریق سیستم لنفاوی و مجاری ادراری از بدن فرد دفع و خارج می شوند و تا یک الی دو روز حجم ادرار افزایش می یابد.

کویتیشن

کویتیشن

آر اف

 می توان برای از بین بردن چربی های موضعی از روش آر اف که روشی نوین است استفاده کرد؛ برای انجام این روش باید از امواج رادیو فرکانسی استفاده شود تا با ایجاد حرارت بالا، چربی های موضعی از بین بروند؛ در واقع این روش تاثیر بسزایی در از بین بردن سلول های چربی دارد و هیچ گونه آسیبی به عضلات و پوست اطراف بافت وارد نمی کند؛ می توان از این روش جهت درمان کردن سلولیت یا ترک های پوستی استفاده کرد.

لیپولیز 

 نام دیگر این روش، لیزر لیپوساکشن است و برای انجام این روش از لیزر استفاده می شود؛ روش لیپولیز می تواند با سرعت بالا باعث به از بین رفتن چربی ها شود و منجر به لیفت شدن پوست اطراف شود؛ استفاده از بیهوشی در این روش ضروری و مورد نیاز نیست؛ می توان از این روش برای قسمت های مختلف بدن از جمله غبغب، ران، ساق پا، بازو، صورت، پشت گردن و … استفاده کرد.

مزایای استفاده از لاغری موضعی در کلینیک زیبایی رامیـــن نبـــی زاده

تعدادی از مهم ترین مزیت های این روش درمانی لاغری موضعی که در کلینیک زیبایی تبریز بیوتی انجام می پذیرد:

 1. طول دوره درمان کوتاه مدت
 2. استفاده نکردن از دارو های بیهوشی، در نتیجه بیمار در معرض عوارض ناشی از داروهای بیهوشی قرار نخواهد گرفت.
 3. عارضه های جانبی ناشی از این نوع درمان بسیار کم می باشد.
 4. حذف و از بین بردن چربی ها در این شیوه درمانی به صورت مرحله ای صورت می پذیرد و بیمار می تواند نظرات خود را به پزشک اعلام نماید.
 5. بیمار تا زمانی که نکته ها و مراقبت هایی که به او توصیه شده است را رعایت نموده و وزن خود را ثابت نگه دارد، درمان برای وی ماندگار خواهد بود.

به منظور ماندن در وزن ثابت بهتر است از علت های چاقی آگاه باشیم. در ادامه این مقاله به بررسی این علت ها می پردازیم.

دلایل چاقی و اضافه وزن

در اصل هر شخصی ممکن است در طول زندگی خود، اضافه وزن و چاقی مفرط را تجربه کند. این عزیزان با مراجعه به کلینیک دکتر رامین نبی زاده می توانند این چربی های مازاد را بر طرف نمایند. البته چاق شدن و اضافه وزن داشتن علت های متعددی می تواند داشته باشد که در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد :

مصرف دارو ها

برخی داروها می تواند باعث تغییر یافتن سیستم متابولیسم بدن گردند و در آخر چاقی و افزایش وزن را برای شخص به ارمغان آورد. با استفاده از برخی دارو ها شخص در مدت زمان بسیار کوتاه دچار چاقی می گردد.

بی خوابی

بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام گرفته است، بی خوابی منجر به افزایش وزن می شود زیرا اگر الگوی خواب افراد تغییر کند، فرد دچار پرخوری می شود و در نهایت اضافه وزن رخ می دهد؛ بیشتر افرادی که کمبود خواب را تجربه می کنند، تمایل بسیار زیادی به مصرف کردن کربوهیدرات دارند.

ترک سیگار

گاهی اوقات افراد در صورت ترک سیگار، اضافه وزن را تجربه می کنند و دلیل این امر این است که تنباکو بر روی اشتهای فرد اثر منفی می گذارد و در نهایت منجر به افزایش استرس و پرخوری می شود.

سندروم تخمدان پلی‌کیستیک

خانم هایی که به سندرم تخمدن پلی کیستیک مبتلا هستند، ممکن است دچار اضافه وزن در قسمت میانی بدن خود شوند؛ این مشکل منجر به تولید شدن بیش از حد هورمون مردانه در بدن می‌شود.

لاغری موضعی

لاغری موضعی

نارسایی قلبی

 در صورتی که مایعات در بخش خاصی از بدن احتیاج یابند و نارسایی قلب رخ دهد، فرد دچار اضافه وزن می شود و حتی ممکن است در مدت زمان ۱ روز یک کیلوگرم اضافه وزن را تجربه کند.

مشکلات کلیوی

در صورت به وجود آمدن اختلال در روند عملکرد کلیه ها، مایعات مازاد در بدن باقی می ماند و در نتیجه اضافه وزن رخ می دهد؛ زمانی که کلیه ها آسیب ببینند، نمی توانند مایعات و سم را به خوبی از بدن دفع کنند که در نهایت آن ها در بدن تجمع می یابند.

سیروز کبدی

 در واقع سیروز کبدی نوعی مشکل است که در آن، برای جایگزین شدن بافت های سالم، بافت های زخمی وارد کار می شوند که می تواند منجر به بزرگ شدن شکم و اضافه وزن شود؛ به دلیل جایگزین شدن بافت های زخمی، در شکم انسان مایعات جمع می شوند و در نتیجه وزن افزایش می یابد.

اختلالات تیروئید

 تیروئید غده ای در جلوی گلو انسان است که در صورت کم کار شدن، متابولیسم بدن کاهش می یابد و در نهایت اضافه وزن رخ می دهد.

سرطان تخمدان

در صورتی که لگن خانم ها دچار درد و تورم شود، نشانه سرطان تخمدان است؛ این بیماری علائم دیگری همراه دارد که شامل درد شکم، درد لگن، سخت خوابیدن، تکرر ادرار، از دست دادن اشتها، سیری سریع، چرخه قاعدگی نامنظم می باشد.

بارداری

 در واقع در صورت افزایش یافتن وزن به طور ناگهانی، احتمال باردار بودن خانم ها وجود دارد؛ بیشتر خانم ها سعی می کنند در این برهه از زمان غذای بیشتری میل کنند تا کودک به خوبی رشد کند؛ اضافه وزن شامل وزن جنین، جفت، مایع آمنیوتیک، افزایش خون‌رسانی و بزرگ شدن رحم است.

تغییرات هورمونی

خانم ها ممکن است در دوران یائسگی به دلیل تغییر کردن هورمون ها، چاقی را تجربه کنند؛ در این دوران هورمون استروژن کاهش می‌یابد و باعث افزایش وزن و چاق شدن خانم ها می شود.

برچسب ها: بدون برچسب

اضافه کردن دیدگاه

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.