جراحی پلاستیک در تبریز

جراحی پلاستیک در تبریز

جراحی پلاستیک در تبریز

عبارت پلاستیک از واژهٔ یونانی «plastikos» به معنای قالب یا شکل‌ دهی گرفته شده است. جراحی پلاستیک (Plastic Surgery) یک نوع خاص از جراحی است که می‌ تواند ظاهر و توانایی عملکرد فرد را اصلاح کند. انواع جراحی پلاستیک در تبریز به عنوان عمل‌ های بازسازی کننده، منجر به اصلاح نقص‌ های مادرزادی یا اصلاح جای سوختگی و دیگر ضایعات ایجاد شده در اثر تصادف، ضربه و…بر روی صورت یا بدن انجام می‌ شوند. جراحی پلاستیک در تبریز طرفداران بسیاری امروزه در سرتاسر جهان به دست آورده است. به دلیل اهمیت آن در این مقاله از سایت کلینیک زیبائی دکتر نبی زاده می پردازیم.

تماس با ما: ۰۴۱۳۳۲۹۸۰۱۸

جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی پلاستیک در تبریز، ترمیمی و زیبایی، شاخه‌ ای از جراحی است که برای رفع مشکلات مادر زادی یا مشکلاتی که به دلیل حوادث و تصادفات اتفاق می‌ افتند و باعث اختلال در شکل، ظاهر و عملکرد بدن می‌ شوند، استفاده می‌ شود. هدف اصلی از جراحی پلاستیک در تبریز، ترمیمی و زیبایی، رفع هرگونه نقص و عیب ناشی از پوست، زیرپوست و استخوان‌ ها در سراسر بدن است و با استفاده از بافت‌ های مشابه، بافت‌ هایی که از بین رفته‌ اند را ترمیم می‌ کند.

جراحی پِلاستیک در تبریز با توجه به حفظ عروق، جایگزینی بافت با بافت مشابه و بهبود زخم با کمترین آسیب در بافت آسیب‌ دیده تمرکز دارد. جراحی زیبایی در تبریز، یکی از زیر شاخه‌ های جراحی پلاستیک در تبریز است و شامل مجموعه‌ ای از عملیات و مداخلات است که بهبود و زیباتر شدن تصویر افراد از بدن خود را هدف می‌ گیرد.

جراحی پلاستیک صورت در تبریز

گستره‌ی درمانی جراحی پِلاستیک در تبریز برای صورت متغیر بوده و می‌ تواند شامل کل صورت، بینی، لب، گوش و گردن باشد. جراحی زیبایی (cosmetic surgery) به دو شاخه تقسیم می‌ شود:

جراحی صورت

جراحی صورت

 • جراحی پلاستیک صورت به منظور بازسازی و
 • جراحی پِلاستیک با هدف آرایشی.

جراحی پلاستیک در تبریز| جراحی پلاستیک بازسازی

این نوع جراحی پلاستیک در تبریز به منظور سوختگی و سایر جراحی‌ هایی که هدف آن ها برطرف کردن نقایص و عدم تقارن‌ های ناشی از مشکلاتی مانند تومور ها، عفونت، ناهنجاری‌ های تکاملی و مشکلات مادرزادی است، را شامل می‌ شود. با اینکه جراحی ترمیمی صورت، بهبود عملکرد صورت را هدف می‌ گیرد، می‌ توان آن را به عنوان عملیاتی برای ترمیم و زیبایی صورت نیز به طور همزمان در نظر گرفت.

جراحی پلاستیک در تبریز| جراحی پلاستیک صورت آرایشی

درباره جراحی پلاستیک در تبریز جراحی صورت آرایشی اینگونه می توان گفت که به منظور بهبود ساختار ظاهری و ویژگی‌ های صورت، انجام می‌ شود. رایج‌ ترین این جراحی‌ ها شامل برجسته‌ سازی صورت، برجسته‌ سازی چشم، کاشت چانه و گونه، لیپوساکشن و اصلاح چین و چروک صورت، و همچنین جوانسازی است.

انواع جراحی پلاستیک در تبریز

جراحی پِلاستیک بینی در تبریز (رینوپلاستی)

این جراحی پلاستیک در تبریز در ناحیه بینی ایجاد کننده تغییرات در شکل ظاهری بینی و بهبود عملکرد بینی از طریق ایجاد تغییرات در شکل پل بینی و غضروف آن می باشد.

جراحی پلاستیک در تبریز برای صورت (لیفت صورت)

کلی ترین جراحی پلاستیک در تبریز در ناحیه صورت به منظور جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک های صورت و خط خنده بدون اینکه ظاهری نامتعارف و غیر طبیعی به شما بدهد.

جراحی پلاستیک پلک در تبریز (بلفاروپلاستی)

جوانسازی چهره با جراحی پِلاستیک پلک و بالا کشیدن ابروها از طریق لیفت ابروها یا بوتاکس

جراحی چشم در تبریز (لیفت چشم)

به منظور برطرف کردن پف زیر چشم و چین و چروک های پنجه کلاغی در اطراف چشم

جراحی پلاستیک در تبریز | جراحی پِلاستیک گوش (اتوپلاستی)

این نوع جراحی پلاستیک در تبریز به منظور اصلاح شکل و فرم گوش ها ، کوچک کردن و یا بزرگ کردن گوش

جراحی پلاستیک آقایان

جراحی پلاستیک آقایان در تبریز

جراحی پلاستیک لیفت گردن یا لیپوساکشن گردن

این جراحی پلاستیک در تبریز به منظور برداشتن غبغب و رفع چین و چروک های ناحیه فک و گردن

جراحی پلاستیک گونه در تبریز

جراحی پلاستیک در تبریز در ناحیه گونه به منظور برجسته سازی و زاویه دار کردن گونه ها انجام می گیرد.

جراحی پلاستیک لب (لیفت لب)

جراحی پلاستیک در تبریز  در قسمت لب ها برای برجسته سازی و حجیم کردن لب‌ ها استفاده می شود.

جراحی لیفت پیشانی (لیفت پیشانی)

برای از بین بردن چین و چروک های عمودی وافقی پیشانی و جوانسازی چهره

جراحی پلاستیک در تبریز| جراحی پِلاستیک سوختگی

سوختگی‌ های ناحیه صورت، به عنوان بد ترین نوع سوختگی‌ ها شناخته می‌ شوند. زیرا علاوه بر ایجاد ظاهر نازک و نا خوشایند، تأثیراتی دائمی و منفی بر روح و روان فرد دارند و می‌ توانند در حرکت لب‌ ها، پلک‌ ها و سایر نواحی صورت اختلال ایجاد کنند. همچنین، سوختگی در دست و پا می‌ تواند منجر به محدودیت حرکتی شود.

سوختگی‌ ها بر اساس عمق و شدت آسیب به بافت، به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. سوختگی سطحی (درجه یک)،
 2. سوختگی نیمه عمیق (درجه دو) و
 3. سوختگی عمیق (درجه سه)

سوختگی نوع عمیق و درجه سه، شامل آسیب به لایه‌ های بیرونی پوست (اپیدرم و درم) است و ممکن است به بافت گوشتی و حتی استخوان‌های زیر و اطراف منطقه سوختگی نیز آسیب برساند. در این حالت، بدن قادر به ترمیم خود نیست زیرا سلول‌ های سالم از بین رفته‌ اند.

در صورت عدم درمان زخم‌ های ناشی از سوختگی، بدن تلاش می‌ کند با تولید بافتی به نام اسکار، زخم‌ها را پوشش دهد، اما به مرور زمان، اسکار جمع شده و باعث ایجاد ظاهر نامطلوب در پوست می‌ شود یا ممکن است منجر به محدودیت حرکت در مفاصل اطراف منطقه سوختگی شود.

جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک در تبریز

جراحی پلاستیک سوختگی چگونه انجام می شود؟

در جراحی پِلاستیک سوختگی، برای جایگزینی پوست آسیب دیده با پوست سالم، از روش جراحی پیوند پوست استفاده می‌ شود. این روش، عملیات رایجی در بیمارانی است که از سوختگی رنج می‌ برند. در این روش، جراحان از قسمت‌ های سالم پوست بدن فرد (اتوگرافت) استفاده می‌ کنند.

دراین عمل، یک بخش از پوست بیمار از یک ناحیه سالم در بدنش برداشته می‌ شود و به ناحیه آسیب‌ دیده از سوختگی پیوند داده می‌ شود.

در طول جراحی پلاستیک، از یک ابزار ویژه به نام درماتوم برای آماده‌ سازی گرافت پیوند استفاده می‌ شود. گرافت‌ های پوستی به دو نوع تقسیم می‌ شوند:

 1. گرافت‌ های با ضخامت جزئی که فقط شامل لایه‌ های سطحی بیرونی پوست هستند
 2. گرافت‌ های با ضخامت کامل که تمام لایه‌های بافت پوست را شامل می‌شوند.

جراحی پلاستیک در تبریز برای سوختگی یا در جراحی سوختگی، عموماً پوست پیوندی مورد نیاز از قسمت‌ هایی که در دید عمومی نیستند. مانند باسن یا کشاله ران برداشته می‌ شود. سپس این پوست بر روی ناحیه‌ ای که در اثر سوختگی آسیب دیده است، قرار داده می‌ شود و با استفاده از بخیه‌ ها در جای خود ثابت می‌ شود. روش دیگر جراحی زیبایی سوختگی، استفاده از جراحی کشیدن بافت است. در این روش، سرعت رشد پوست افزایش می‌ یابد تا نواحی آسیب‌ دیده از سوختگی را بپوشاند. از یک ابزار ویژه به نام بالن اکسپاندر استفاده می‌ شود. که در نزدیکی پوست آسیب‌دیده قرار می‌ گیرد. تا رشد بافت پوست را تسهیل کند.

در نهایت، پوست اضافی که ایجاد شده استفاده می‌ شود تا جای سوختگی را پوشانده و ترمیم کند. در این روش، رنگ و ساختار پوست ترمیم شده به طور دقیق مشابه پوست اصلی است و اثر جای زخم به طور کامل قابل مشاهده نیست. انجام جراحی پلاستیک برای پوست برای ترمیم سوختگی‌ ها و ضایعات، یک جراحی پیچیده است و اغلب نیاز به چندین جراحی دارد تا به نتایج مطلوب برسد.

جراحی زیبایی سینه در تبریز

جراحی زیبایی سینه یکی از روش‌ های جراحی پلاستیک در تبریز است که افراد به دلایل مختلف ممکن است احساس نیاز به آن را در خود تجربه کنند. این نوع جراحی هم برای خانم‌ ها و هم برای آقایان قابل انجام است، و به همین دلیل، انواع مختلفی از جراحی سینه وجود دارد. بسیاری از افراد این جراحی را برای افزایش حجم پستان‌ ها انجام می‌ دهند. در حالی که برخی دیگر آن را برای تغییر شکل سینه انتخاب می‌ کنند. برای افزایش حجم سینه، دو روش اصلی، جراحی زیبایی سینه وجود دارد. یکی از روش‌ ها در این نوع از جراحی پلاستیک تزریق چربی است که در آن، چربی از مناطق مختلف بدن جمع‌ آوری شده و زیر بافت سینه تزریق می‌ شود. روش دیگر جراحی پلاستیک در تبریز برای ناحیه سینه، استفاده از پروتز سینه است که به عنوان یکی از روش‌ های رایج برای افزایش حجم سینه محسوب می‌ شود.

هزینه جراحی پلاستیک در تبریز

هزینه جراحی زیبائی به گزینه های زیادی متکی می باشد. اول از همه، پیچیدگی و مقیاس مداخله جراحی در نظر گرفته می گردد. علاوه بر این، تعدادی از عوامل دیگر نیز وجود دارد که هزینه جراحی پِلاستیک در تبریز تاثیر گذارند:

 • سطح صلاحیت و اختیار جراح پلاستیک
 • در دسترس بودن خدمات اضافی ارائه شده به بیمار (هزینه آنالیزها و مطالعات لازم قبل از
 • عمل، داروها، مواد مصرفی، ایمپلنت و غیره)
 • نوع تکنیک جراحی که در طول عمل، مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بیهوشی (بیهوشی موضعی یا عمومی).
دکتر مرتضی دانش فوق تخصص جراحی پلاستیک

دکتر مرتضی دانش فوق تخصص جراحی پلاستیکجراحی پلاستیک در تبریز

بهترین پزشک متخصص جراحی پلاستیک در تبریز 

دکتر مرتضی دانش، پزشک فوق تخصص زیبایی و جراحی پِلاستیک با تجربه‌ای بی‌ نظیر، را به شما توصیه می‌ کنیم. او در این حوزه سال‌ ها فعالیت کرده و عضوی فعال در انجمن جراحان پلاستیک ایران است. دکتر دانش در زمینه جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی یکی از نوابغ ایران می باشد و می‌ توانید با اطمینان کامل به او مراجعه کنید تا جراحی‌ های زیبایی خود را انجام دهید. دکتر مرتضی دانش متخصص جراجی پلاستیک در کلینیک زیبائی دکتر نبی زاده از متخصصین مطرح کشور می باشد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به این کلینیک و دریافت مشاوره به پوست دلخواه خود برسید.

تماس با ما: ۰۴۱۳۳۲۹۸۰۱۸

برچسب ها: بدون برچسب

اضافه کردن دیدگاه

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.