مگنت تراپی در تبریز

مگنت تراپی در تبریز

مگنت تراپی در تبریز

مغناطیس‌ درمانی یا مگنت تراپی در تبریز در سال‌ های اخیر به عنوان یک روش محبوب برای کاهش درد شناخته شده است. در اینجا مقاله، منظور ما از مگنت، آن مگنت‌ های کوچک روی درب یخچال نیستتند. بلکه بیومگنت‌ ها ابزاری هستند که برای بهبود وضعیت جسمی و ذهنی استفاده می‌ شوند. این مقاله مگنت تراپی در تبریز شما را با مگنت تراپی در تبریز آشنا می‌ کند و نشان می‌ دهد که چگونه این روش می‌ تواند در بهبود انواع بیماری‌ ها مانند پوکی استخوان، التهاب تاندون، آسیب مینیسک، آسیب رباط صلیبی، انقباض عضلانی و شکستگی زانو موثر باشد.

مگنت تراپی در تبریز در کلینیک زیبائی دکتر رامین نبی زاده

خوشبختانه مگنت تراپی در تبریز در کلینیک دکتر نبی زاده با استفاده از مدرن ترین دستگاه ها انجام می گیرد و شما می توانید پس از دریافت مشاوره های تخصصی در این مرکز، مگنت تراپی در تبریز خود را آغاز نموده و در کوتاه ترین زمان به نتیجه مطلوب دست یابید.

جهت دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید: ۰۴۱۳۳۲۹۸۰۱۸

مگنت تراپی در تبریز

مگنت تراپی زانو

مگنت تراپی یا مگنت درمانی چیست؟

مگنت تراپی در تبریز یک روش درمان جایگزین است که در آن از میدان‌ های مغناطیسی برای درمان بیماری‌ ها استفاده می‌ شود. در این روش، مگنت‌ ها به نزدیکی بدن قرار داده می‌ شوند تا به ترمیم سریع‌ تر استخوان‌ ها، کاهش درد یا ایجاد تأثیرات دیگر کمک کنند. پزشکان اغلب این روش را به عنوان یک روش درمانی برای اختلالات مفاصل مانند رماتیسم مفصلی و مشکلات کمر مانند بیرون زدگی دیسک کمر توصیه می‌ کنند.

موارد استفاده از مگنت تراپی

مگنت تراپی در تبریز یک روش درمانی است که می‌ تواند انواع درد ها مانند درد پا، کمر درد و انواع آرتریت‌ ها مانند آرتروز را تسکین دهد و فواید بسیاری برای سلامتی داشته باشد. محققان درباره تأثیرات این روش را در درمان علائم ام‌ اس، انواع آرتریت، آسیب به بافت و استخوان، نوروپاتی، اختلالات روانی، خواب، استرس، درد تناسلی، درد پس از فلج اطفال، سندرم‌ های درد و شرایط دیگر مطالعه کرده‌ اند. این فواید در مگنت تراپی در تبریز ممکن است به علت تأثیرات ضد التهابی این روش درمان، به‌ صورت طبیعی رخ دهند.

 

انواع روش های مگنت تراپی در تبریز

انواع مگنت درمانی عبارت‌ اند از:

میدان مغناطیسی استاتیک (ایستا)

در این نوع درمان مگنت تراپی در تبریز، مگنت‌ ها به پوست فرد متقاضی نزدیک می‌ شوند. به عبارت دیگر، از دستبند مغناطیسی یا جواهرات مغناطیسی استفاده می‌ شود. همچنین، پزشک ممکن است نوار یا کفی مغناطیسی را به شما بدهد. گاهی او ممکن است از شما بخواهد تشک یا بالشتی مغناطیسی بخرید و بر روی آن بخوابید. این مگنت‌ ها ممکن است ضعیف، متوسط یا قوی باشند. اما میدان مغناطیسی آن‌ ها همیشه روشن است و تغییر نمی‌ کند. معمولاً این مگنت‌ ها در نزدیکی منطقه‌ ای که در آن درد احساس می‌ شود، قرار می‌ گیرند.

الکترومغناطیس‌ درمانی

در روش الکترومغناطیسی، پزشک از شما می‌ خواهد از مگنت‌ های بار الکتریکی استفاده کنید. شدت میدان‌ های الکترومغناطیسی قابل تغییر است. زمانی که جریان الکتریکی از یک سیم با مواد مغناطیسی عبور می‌ کند، میدان الکترومغناطیسی ایجاد می‌ شود. میدان الکترومغناطیسی پالسی و تحریک مکرر مغناطیسی از انواع الکترومغناطیس درمانی هستند. تحقیقات نشان می‌ دهند که این روش می‌ تواند به تسکین درد و بهبود عملکرد بیماران مبتلا به درد های اسکلتی-عضلانی و آرتروز کمک کند. الکترومغناطیس درمانی به عنوان یک روش بی‌ خطر برای کاهش درد شناخته می‌ شود.

مگنت تراپی در تبریز با طب سوزنی

در این نوع روش مگنت تراپی در تبریز، مگنت‌ ها در بخش‌ هایی از پوست به نام مسیر ها یا کانال‌ های انرژی گذاشته می‌ شوند. بهتر است بدانید که متخصص طب سوزنی در جلسات طب سوزنی نیز روی این بخش‌ ها تمرکز می‌ کند.

استفاده از مغناطیس درمانی در فیزیوتراپی چه مزایایی دارد؟

مزایای مگنت تراپی در تبریز طبق گفته‌ های پزشکان و گزارشات بیماران عبارت‌ اند از:

افزایش گردش خون

مگنت‌ها می‌توانند جریان خون را به بخش خاصی از بدن افزایش دهند و از این طریق به تقویت بهبودی بدن کمک کنند.

مگنت تراپی در تبریز

مگنت تراپی برای ناحیه گردن

کاهش یا قطع درد مزمن

درد مزمن یکی از دلایل اصلی ناتوانی و کاهش کیفیت زندگی محسوب می‌شود. این درد اغلب به علت میزان بالای اسید لاکتیک و کلسیم احساس می‌شود. تحقیقی نشان داد که مگنت‌ها می‌توانند روی کلسیم درون سلول‌ها تأثیر بگذارند؛ بنابراین، مگنت تراپی می‌تواند به انتقال کلسیم در بدن و کاهش یا قطع درد مزمن کمک کند.

کاهش التهاب

التهاب یکی از دلایل شایع درد و علائم دیگر است و اغلب زمانی که دچار آسیب یا عفونت هستید، مشاهده می‌شود. مواد شیمیایی آزادشده از گلبول‌های سفید به ناحیه آسیب‌دیده می‌روند و بدن شما را از عناصر مهاجم محافظت می‌کنند؛ در نتیجه، باعث قرمزی و تورم ناحیه می‌شوند. این روش درمانی ممکن است به این امر با بهبود جریان خون به این نواحی از بدن کمک کند.

بهبود خواب

درد ممکن است شما را در طول شب آزار دهد و شما را دچار بی‌خوابی کند. جواهرات مگنت تراپی با کاهش درد و سفتی به شما کمک می‌کنند بهتر به خواب بروید و خوابی کافی داشته باشید.

بهبود انعطاف‌پذیری

مهم نیست کاهش انعطاف‌پذیری ناشی از آسیب یا افزایش سن است، این امر می‌تواند تأثیر قابل توجهی روی کیفیت زندگی شما بگذارد. بسیاری از بیماران گزارش کرده‌اند که مگنت‌ها به شل شدن عضلات و رباط‌های سفت‌شده آن‌ها و به‌تبع آن، به بهبود انعطاف‌پذیری کمک کرده‌اند. مگنت‌ها می‌توانند جریان خون را بهبود ببخشند و میدان مغناطیسی مناسبی برای بازسازی بافت ایجاد کنند.

افزایش سرزندگی

با توجه به مزایای ذکرشده مانند بهبود خواب و کاهش درد، این درمان می‌تواند به افزایش سرزندگی نیز کمک کند. بسیاری از بیماران پس از جلسه مگنت درمانی از مزایایی مانند بهبود سلامت جسمی و روانی بهره‌مند شده‌اند.

کمک به بهبودی پس از انواع جراحی مانند جراحی زانو

پس از جراحی یا آسیب، پزشک ممکن است از شما بخواهد از روش‌هایی مانند گرمادرمانی یا سرمادرمانی استفاده کنید؛ ولی، برای مشاهده تأثیرات این روش‌های سنتی به زمان قابل توجهی نیاز است. همچنین خطر بازگشت تورم نیز ممکن است به علت وقفه در درمان افزایش یابد. با این روش درمانی می‌توانید از مزایای این روش‌ها بدون هیچ معایبی بهره‌مند شوید. تحقیقات نشان می‌دهند که مگنت‌ها می‌توانند به کاهش تورم، کبودی و درد ناشی از زخم‌های جراحی کمک کنند.

چگونه مگنت تراپی به بهبود بیماری کمک می کند؟

بدن شما به صورت طبیعی دارای میدان‌ های الکتریکی و مغناطیسی است. تمامی مولکول‌ های شما دارای مقدار کمی انرژی مغناطیسی درون خود هستند. تئوری پشت این روش درمانی مگنت تراپی در تبریز بر این است که برخی از مشکلات به دلیل عدم تعادل میدان‌ های مغناطیسی در بدن شما رخ می‌ دهند. پژوهشگران باور دارند که اگر میدان‌ های مغناطیسی را نزدیک بدن خود قرار دهید، مشکلات بر طرف خواهند شد و بدن به وضعیت عادی خود باز خواهد گشت.

یون‌ هایی مانند کلسیم و پتاسیم در ارسال پیام‌ ها به سلول‌ های شما کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده‌ اند که مگنت‌ ها ممکن است روش عملکرد این یون‌ ها را تغییر دهند. با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که اثبات کند مگنت‌ ها قادر به تأثیر گذاری مستقیم بر سلول‌ های داخل بدن باشند. بعضی افراد اعتقاد دارند که مگنت‌ ها قادر به جذب آهن موجود در خون هستند و در نتیجه می‌ توانند جریان خون را تحریک کنند. اما این نظریه نادرست است، زیرا آهن موجود در خون به هموگلوبین متصل شده است و به همین دلیل نمی‌ تواند توسط مگنت جذب شود.

مگنت تراپی در تبریز

چگونه مگنت تراپی به بهبود بیماری کمک می کند؟

مگنت تراپی چه عوارضی دارد؟

در مورد عوارض مگنت تراپی در تبریز می توان گفت که تحقیقات بسیاری نشان داده‌ اند که افراد مبتلا به شرایط مختلف مانند بیماری‌ ها و درد های مزمن بعد از جلسات مگنت تراپی در تبریز با هیچ عوارض جانبی مواجه نشده‌ اند یا حداقل عوارض جانبی را تجربه کرده‌ اند. بنابراین، انواع درمان‌های مگنتی مانند میدان مغناطیسی ثابت و الکترومغناطیسی را می‌ توان به عنوان روش‌ های بی‌ خطر برای بسیاری از افراد در نظر گرفت.

بعضی افراد ممکن است پس از جلسات مگنت تراپی در تبریز، درد، تهوع و سرگیجه در زانو یا سایر بخش‌ های بدن تجربه کنند. با این حال، این عوارض جانبی به‌صورت نادر رخ می‌ دهند. اگر از دستگاه ضربان‌ ساز استفاده می‌ کنید، پمپ انسولین دارید یا در دوران بارداری هستید، ممکن است این درمان برای شما مناسب نباشد. بنابراین، قبل از استفاده از این درمان حتماً با پزشک خود مشورت کنید و در مورد بیماری‌ ها و دارو هایی که مصرف می‌ کنید، اطلاعات کاملی ارائه دهید.

ضروری است که هرگونه مگنتی مانند دستبند، گردنبند، بریس یا سایر دستگاه‌ های مغناطیسی را قبل از انجام عکسبرداری اشعه ایکس یا ام‌آرای دربیاورید تا از خطرات ممکن مگنت تراپی جلوگیری شود. برخی از مگنت‌ های ثابت یا الکترومغناطیسی را ممکن است بدون نسخه پزشک بخرید، اما به شما توصیه می‌ شود که بدون مشاوره پزشک، این دستگاه‌ ها را به منظور کاهش درد یا علائم دیگر خود خریداری نکنید. زیرا ممکن است با عوارض جانبی این درمان مواجه شوید.

مراقبت های بعد از مگنت تراپی در تبریز

همانطور که در این مقاله مگنت تراپی در تبریز بیان شد، خوشبختانه روش درمانی مورد اشاره بسیار ایمن و کم تهاجم است و هیچ عوارض خاصی برای بیماران به جا نمی‌ گذارد. بنابراین بعد از استفاده از این روش درمانی، نیازی به مراقبت‌ های خاص نیست. با این حال، همواره باید به یاد داشته باشید که اگر برخی از دارو ها را مصرف می‌ کنید، بدون مشورت پزشک آن‌ها را قطع نکنید. اگر در حال حاضر تحت درمان پزشک دیگری برای بیماری خاصی هستید، حتماً در طول استفاده از مگنت تراپی در تبریز این موضوع را با پزشک خود مطرح کنید و سعی کنید تا حد امکان از انجام فعالیت‌ های سنگین که ممکن است باعث بازگشت درد در نواحی مورد درمان شده توسط این روش درمانی شوند، خودداری کنید. همچنین، توصیه می‌ شود که یک رژیم غذایی مناسب و سالم را رعایت کنید.

سخن آخر

بیومگنت‌ ها، روش درمانی بسیار ایمن، غیر تهاجمی و کاملاً طبیعی هستند و هیچ عوارض جانبی ندارند. علاوه بر این، برای استفاده از آن‌ها نیازی به مصرف هیچ داروی شیمیایی‌ ای نیست. تجربیات بسیاری از بیماران نشان می‌ دهد که با استفاده از بیومگنت‌ ها، کمردرد و سایر علائم مربوط به آن به‌ طور قابل توجهی بهبود یافته‌ اند. مگنت تراپی هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و در حال تکامل است. نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد تا بتوانیم تأثیرات دقیق این روش در درمان انواع بیماری‌ ها را بهتر درک کنیم.

اگر علاقه‌ مند به استفاده از خدمات مگنت تراپی در تبریز هستید ولی نام بیماری یا شرایط خاص شما در این مقاله ذکر نشده است یا سؤالات بسیاری درباره تعداد جلسات مورد نیاز و هزینه‌ های این درمان برای شما وجود دارد که ذهنتان را مشغول می‌ کند، می توانید با مشاوران مجرب حاضر در کلینیک زیبائی دکتر نبی زاده تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید: ۰۴۱۳۳۲۹۸۰۱۸

 

برچسب ها: بدون برچسب

اضافه کردن دیدگاه

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.