ابدومینوپلاستی چیست

ابدومینوپلاستی چیست

جراحی پلاستیک ابدومینوپلاستی یک گونه از جراحی های پیکر تراشی می باشد که با برداشتن و حذف کردن چربی های ناحیه شکم می توانید به تناسب اندام و شکم تخت دست پیدا کنید. در این مقاله از سایت تبریز بیوتی، کلینیک زیبایی در تبریز معتبر به بررسی و شناخت ابدومینوپلاستی چیست می پردازیم. با ما تا انتهای مقاله همراه بمانید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل جراحی ابدومینوپلاستی یکی از راه حل هایی است که می توان از چربی های اضافه در ناحیه های مختلف بدن به خصوص شکم رهایی یافت. جراحی آبدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل جراحی سنگین است که در آن پوست و چربی اضافی برداشت می‌ شود. لازم به ذکر است که این عمل تأثیری روی عضلات نیز می گذارد. این جراحی می تواند برای خانم‌ هایی که چندین بار زایمان کرده‌ اند و وزن زیادی را به دست آورده اند، مناسب باشد.

میزان پیچیدگی و سهولت این جراحی به طور کامل به میزان پوست و چربی اضافی وابسته است. هر اندازه ای مقدار پوست و چربی برداشت شده بیشتر باشد، جراحی شما بیشترین خطر و جدیت را خواهد داشت. اما هرچه میزان پوست و چربی برداشت شده کمتر باشد، جراحی انجام شده ساده‌ تر خواهد بود و راحت تر سپری خواهد شد.

هدف عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، برای داشتن شکمی صاف و تخت، این جراحی می تواند موثر باشد. جراحی که به این عمل می پردازد، چربی های سفت شده و پوست شل که نمی توان با ورزش کردن آن ها را برطرف نمود را بر می دارد. اینگونه می توان به شخص متقاضی در رسیدن به تناسب اندامی که می خواهد داشته باشد، کمک  نمود.

جراحی تامی تاک

جراحی تامی تاک نام دیگر جراحی ابدومینوپلاستی برای رفع چربی های شکم می باشد

عمل ابدومینوپلاستی همچنین قادر است به کسانی که پس از لاغر شدن دچار شلی پوست بدن شده اند کمک کند. به علاوه مادران عزیزی که دچار افتادگی پوست ناشی از بارداری شده اند، با انجام ابدومینوپلاستی چیست به فرم ایده آل خود دست یابند. علاوه بر این موارد توسط عمل ابدومینوپلاستی، عضله ضعیف معده قوی مس شود و همانطور که اشاره نمودیم عضلات شکم را نیز ترمیم می کند.

لیپوآبدومینوپلاستی

جراحان پلاستیک همچنین ممکن است در کنار آبدومینوپلاستی، عمل لیپوساکشن را نیز انجام دهند. این اتفاق به دلیل این است که لیپوساکشن می‌ تواند به شکل‌ دهی دقیق‌ تر بدن و دست‌ یافتن به یک فرم بدن زیبا کمک کند. جراحی پلاستیک بدن که در آن واحد زیبایی شکم و لیپوساکشن در آن انجام می شود را لیپوآبدومینوپلاستی می نامند.

بعضی از بیماران از جراح خود درخواست می‌ کنند که در کنار این عمل، آبدومینوپلاستی سینه نیز انجام دهد. آبدومینوپلاستی سینه به منظور لیفت سینه انجام می‌ شود. همچنین می توان گفت که علاوه بر اصلاح کردن فرم شکم و بدن، ابدومینوپلاستی چیست به بر طرف نمودن زخم ها و ترک پوستی نیز کمک می کند.

نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست

معمولاً جراحی آبدومینوپلاستی بین ۲ تا ۴ ساعت به طول می‌ انجامد. قبل از انجام این عمل، بیماران باید راهنمایی‌ ها و توصیه‌ های جراح را درباره تغذیه، مایعات و مصرف دارو ها در شب قبل از جراحی رعایت کنند. در جلسات مشاوره قبل از جراحی پلاستیک، جراح به طور کامل درباره فرایند انجام جراحی، مزایا و عوارض آن با شما صحبت خواهد کرد و در صورت تایید و رضایت شما می توانید ابدومینوپلاستی را انجام دهید. در ادامه مراحل انجام عمل ابدومینوپلاستی را شرح می دهیم.

فرم رضایت ابدومینوپلاستی چیست

در تمامی جراحی ها یک فرم رضایت داده می شود که باید قبل از جراحی پلاستیک امضا شود. در این فرم تمامی موارد مورد نیاز توسط بیمار یا همراه بیمار پر می شود و بدون این رضایت نامه عمل جراحی صورت نمی گیرد.

بیهوشی در عمل تامی تاک

قبل از آغاز جراحی آبدومینوپلاستی، متخصص بیهوشی شما را تحت بیهوشی قرار می‌ دهد. اغلب از بیهوشی عمومی در این عمل استفاده می‌ شود، اما بیهوشی موضعی با آرام‌ بخش داخل وریدی نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

برش در عمل ابدومینوپلاستی چیست

چندین روش مختلف برای آبدومینوپلاستی وجود دارد و جراح ممکن است بسته به شرایط شما از یکی از این روش‌ ها استفاده کند. جراح پلاستیک تصمیم می‌ گیرد کدام تکنیک برای هر بیمار مناسب‌ تر است. نوع برش‌ های استفاده شده بستگی به شکل مطلوب شکم بیمار دارد.

جراحی پلاستیک بدن

جراحی پلاستیک بدن در مواردی چون افتادگی سینه ها و شل شدن پوست که ناشی از شیردهی و بارداری و … می باشد می تواند کارآمد باشد…

بخیه در ابدومینوپلاستی چیست

بعد از انجام عمل جراحی برداشت پوست و چربی اضافی، و فشار دادن ماهیچه‌ ها، جراح برش‌ ها را با استفاده از بخیه و چسب نواری به هم وصل می کند. همچنین، ممکن است تعدادی لوله تخلیه نیز نصب شود تا به کاهش تورم و کبودی کمک کند.

بازگشت به اتاق بستری پس از بستری

در نهایت، بیمار متقاضی عمل تامی تاک به بخش منتقل می‌ شوند تا از بیهوشی خارج گردد. بعد از بستری در بیمارستان به مدت ۱ تا ۳ شب، بیماران می‌ توانند به خانه بازگردند. ممکن است بین ۶ تا ۸ هفته طول بکشد تا تورم و کبودی کاملاً بهبود یابد و بیمار بتواند نتایج کامل جراحی زیبایی شکم خود را مشاهده کند. برخی از جراحان پس از عمل، ماساژ لنفاوی دستی را توصیه می‌کنند که به کاهش ورم پس از آبدومینوپلاستی (که اغلب بیماران با آن مواجه می‌ شوند) کمک می‌ کند.

سخن پایانی

عمل ابدومینوپلاستی شکم از روش های برطرف نمودن چربی و تناسب اندام می باشد. نکته ای که نباید فراموش کنید این است که عمب ابدومینوپلاستی یک عمل لاغری نیست. پس ابدومینوپلاستی چیست. توصیه اکید داریم که قبل از اقدام به این عمل ابتدا درباره سوابق پزشک و ابدومینوپلاستی چیست تحقیق کافی داشته باشید و با اطلاعات بالا به این کار اقدام نمائید تا از عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی چیست دوری کنید. کلینیک زیبایی دکتر رامین نبی زاده به همراه پزشکان معتبر و مجرب می تواند به شما در این زمینه مشاوره و خدمات مورد نظر را ارائه نماید.

برچسب ها: بدون برچسب

اضافه کردن دیدگاه

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.