لیفت سینه چیست

لیفت سینه چیست

تناسب اندام و داشتن فرم مناسب در بخش های مختلف بدن از خواسته ها و دغدغه های امروزه بانوان و آقایان می باشد. گاهی سینه های افتاده ناشی از مواردی چون بارداری، شیر دهی و افزایش سن در بانوان سبب نارضایتی از بدن می شود. لیفت سینه می تواند راه حلی برای بر طرف نمودن این نارضایتی و دست یابی به فرم دلخواه در این ناحبه از بدن باشد. اما اصلا روش لیفت سینه چیست؟ در این مقاله از سایت تبریز بیوتی یکی از کلینیک زیبایی در تبریز که ارائه دهنده خدمات زیبایی و جراحی پلاستیک می باشد به بررسی جراحی لیفت سینه می پردازیم. با ما تا انتهای این بخش همراه باشید.

لیفت سینه چیست؟

داشتن فرم مناسب در قسمت سینه از خواسته های بسیاری از بانوان می باشد. لیفت سینه یکی از گونه های جراحی پلاستیک بدن است که می تواند با فرایند لیفتینگ سینه ها را به فرم دلخواه دربیاورد. عوامل مختلفی هستند که می توانند موجب تغییر ظاهر و فرم سینه شود مثلا افزایش سن، تغییر در هورمون های بدن افزلیش و کاهش وزن و شیردهی و … . پس از سپری کردن این دوران احتمال افتادگی سینه بالا می رود و می تواند سبب شود که دیگر از حالت این اندام راضی نباشید.

اگر بخواهیم به پرسش لیفت سینه چیست پاسخ دهیم می توان اینگونه گفت که یک جراحی پلاستیک به منظور بالا کشیدن سینه یا به اصطلاح لیفتینگ سینه می شود. در اصطلاح پزشکی به این فرایند ماستوپکسی گفته می شود. این جراحی در کنار بالا کشیدن سینه سبب سفت شدن بافت های این قسمت از بدن نیز می شود.

به کمک این روش، نوک پستان بالا تر آمده و سینه ها می توانند ظاهر و شکل زیبا تری به دست آورند. همچنین پزشک در جلسه مشاوره و معاینه قبل از آغاز جراحی می تواند پیشنهاد متناسب نمودن بخش آرئول ها را بدهد که در کنار لیفت سینه قابل انجام است. یکی دیگر از روش های خوش فرم کردن سینه می توان به روش پروتز سینه اشاره نمود. اگر می خواهید بدانید که پروتز سینه چیست؟ به مقاله مورد نظر مرا

انواع روش های جراحی لیفت سینه

پس از اینکه تصمیم گرفتید عمل لیفتینگ را انجام دهید بهتر است بدانید که انواع روش های جراحی لیفت سینه چیست؟ در جدول زیر انواع روش ها آورده شده است که با مراجعه به این جدول می توانید اطلاعات کافی و مورد نیاز را در خصوص هر یک به دست آورید.

انواع روش جراحی لیفت‌سینه نحوه برش
لیفت هلالی ایجاد برش در قسمت بالایی آرئول
لیفت پری آرئولار ایجاد برش دایره‌ای در اطراف آرئول
لیفت عمودی ایجاد ۲ برش ، یکی در اطراف آرئول و دیگری به صورت عمود در لبه پایینی آرئول تا زیرسینه
لیفت T واررونه شامل ۳ برش: اولی در اطراف آرئول، دومی در لبه پایینی آرئول به صورت عمود تا زیرسینه و سومی در امتداد زیرسینه

ممکن است فکر جراحی لیفت سینه چند وقتی در ذهن شما باشد اما نسبت به انجام دادن یا ندادن آن اطمینان ندارید و یا از مناسب بودن یا نبودن این روش برای شما مطمئن نمی باشید. یکی از راه های کسب اطمینان روشی است که در ادامه این بخش از مقاله لیفت سینه چیست آورده ایم.

شما می توانید یک مداد را زیر سینه‌ های خود قرار دهید. در صورتی که مداد در آن‌ جا باقی ماند، شما بهتر است ماستوپکسی را انجام دهید. اما برای کسب اطمینان دقیق ترین روش مراجعه به یک پزشک متخصص و معتبر و دریافت مشاوره از او می باشد. علاوه بر روش های گفته شده در جدول بالا لازم به ذکر است که لیفت سینه به ۲ روش جراحی و روش بدون نیاز به جراحی انجام می گیرد. ماستوپکسی همان روش همراه با جراحی است که تا به این قسمت از مقاله جراحی لیفت سینه چیست کمی درباره آن اطلاعات به دست آوردیم.

لیفت سینه بدون جراحی

طبیعتا روش درمانی که نیاز به جراحی دارد دشوار تر از درمان بدون فرایند جراحی است. در لیفت سینه بدون جراحی مدت زمان نقاهت کم تر خواهد بود و همچنین عوارض و خطرات احتمالی نیز می تواند کم تر از ماستوپکسی باشد. به همین دلیل این روش از لیفت سینه با جراحی محبوب تر و پر طرف دار تر است. اما روش های این روش لیفت سینه چیست؟

 • لیفت با نخ
 • لیفت با لیزر
 • لیفت سینه با پلاسما
 • لیفت‌سینه با ژل
 • لیفت‌سینه با بوتاکس
 • لیفت‌سینه با امواج رادیویی ترماژ
 • لیفت‌سینه به روش PRP
 • لیفت با ورزش
لیفت سینه چیست

پروتز سینه چیست: پروتز سینه یک جراحی پلاستیک در ناحیه سینه می باشد که با کاشت یا اضافه نمودن چربی در پشت سینه باعث بزرگ تر شدن آن می شوند.

فواید جراحی لیفت سینه چیست؟

شناختن مزیت ها و حتی معایب یک روش می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند. پزشک متخصص در جلسه مشاوره لازم است به تمامی نقاط قوت و ضعف آن اشاره کند. باز هم در این بخش مهم ترین نقاط قوت جراحی لیفت سینه آورده شده است که شامل موارد زیر می باشد.

 1. جوان‌سازی سینه‌ها
 2. برطرف نمودن افتادگی سینه
 3. ایجاد فرم بهتر
 4. حجیم شدن سینه
 5. از بین بردن پوست اضافی اطراف سینه
 6. سفت شدن بافت پستان
 7. کاهش هاله تیره اطراف نوک سینه متناسب با فرم جدید

لیفت سینه در کلینیک تبریزبیوتی

کلینیک زیبایی تبریز بیوتی ارائه دهنده انواع خدمات زیبائی و پوست و جراحی پلاستیک به متقاضیان عزیز می باشد. دکتر مرتضی دانش فوق تخصص جراحی پلاستیک از مجرب ترین و حرفه ای ترین پزشکان می باشد و آماده ارائه انواع خدمات مرتبط با جراحی پلاستیک و همچنین مشاوره به شما عزیزان است.

برچسب ها: بدون برچسب

اضافه کردن دیدگاه

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.