تزریق چربی

تزریق چربی

از روش تزریق چربی به منظور بهتر شدن ظاهر قسمت های مختلف بدن استفاده می کنند. به این صورت که در روش تزریق چربی، چربی مورد نیاز را از یک قسمت بدن گرفته و به بخشی که نیاز است اضافه می کنند. تزریق چربی یکی از کار هایی است که در جراحی پلاستیک انجام می گیرید که در این مقاله از سایت تبریز بیوتی به بررسی آن می پردازیم. با ما تا انتهای این بخش همراه باشید.

تزریق چربی

با گذشت زمان پوست قسمت های مختلف بدن می تواند دچار تغییراتی شود که این تغییرات ناشی از مواردی چون افزایش سن فرد، لاغری و یا چاقی و …می تواند باشد. این تغییرات ممکن است موجب نارضایتی در فرد شود که به منظور رفع این حس نارضایتی برخی از روش ها وجود دارد که این روش یکی از این روش ها می باشد. پیوند چربی یکی از شاخه های جراحی پلاستیک بدن و صورت است که می تواند از قسمت هایی از بدن فرد که دارای چربی اضافه است، چربی مورد نیاز به کمک لیپوساکشن استخراج شود و به بخش هایی از بدن که نیاز است، تزریق چربی انجام گیرد.

تزریق چربی در اغلب موارد از بخش هایی از بدن همچون شکم، اطراف باسن و پهلو برداشته می شود و این استخراج چربی به کمک بی حسی صوورت می گیرد تا کوچک ترین دردی را شامل حال فرد متقاضی ننماید. پس از استخراج چربی مورد نظر از ناحیه های نام برده شده به بخش هایی که به پیوند چربی نیاز است اضافه می شود. اما کل فرایند در ۳ مرحله صورت می گیرد که در ادامه به معرفی این سه بخش می پردازیم:

مراحل تزریق چربی چگونه است؟

در مرحله نخست معاینه های لازم بدن توسط پزشک متخصص و یا جراح پلاستیک صورت می گیرد. پس از معاینه و مشاوره های لازم در طول فرایند جراحی، برش های کوچکی در پوست ایجاد می گردد و به کمک تکنیک لیپوساکشن چربی های مورد نیاز برداشته می شود. چربی هایی که از بدن برداشته شد، به کمک سرنگ های مخصوص این کار به محل هایی از بدن که به مقداری چربی نیاز دارند تا ظاهری بهتر داشته باشند اضافه می شود.  پس از اینکه چربی از ناحیه مورد نظر برداشته شد، بیمار لازم است مدتی از گن هایی که به همین منظور تولید می شوند استفاده کند تا پوست وی به حالت قبلی خود بازگردد. درباره سرنگ هایی که به منظور انجام این فرایند استفاده می شوند، دارای سوزن هایی بسیار ریز و ظریف هستند که کوچک ترین زخمی در ناحیه هایی که تزریق صورت می گیرد، ایجاد نمی کند. پس می توانید بدون کوچک ترین نگرانی تزریق چربی را انجام دهید.

 کاربرد های پیوند چربی

این شیوه جوانسازی پوست می تواند به منظور پیشبرد اهداف مختلف انجام شود. افزایش سن، نارضایتی از حالت های طبیعی برخی از بخش های بدن، استفاده های زیبایی و موارد اینچنینی می تواند افراد مختلفی را به انجام پیوند دادن چربی سوق دهد. در ادامه به معرفی تعدادی از این کاربرد ها به صورت موردی می پردازیم.

جراحی پلاستیک بدن

جراحی پلاستیک بدن در مواردی چون افتادگی سینه ها و شل شدن پوست که ناشی از شیردهی و بارداری و … می باشد می تواند کارآمد باشد

 • چربی به صورت لاغر
 • پیوند چربی به سینه
 • تزریق کردن چربی مورد نیاز برای دست های استخوانی
 • شش تکه کردن ناحیه شکم
 • تقویت عضلات سه سر و دو سر بازو
 • برطرف کردن لاغری پا
 • تزریق کردن چربی به لب
 • زاویه دار کردن صورت
 • اصلاح کردن فرم چانه
 • برطرف کردن ناحیه شقیقه
 • حذف جای زخم و اسکار پوست و …

مزایا و معایب جوانسازی چوست توسط چربی

روش جوانسازی پوست و مشکلات پوستی همچون دیگر روش های جراحی پلاستیک ممکن است دارای مزیت ها و همچنین عیب هایی باشد که قبل از انجام دادن آن بهتر است از آن ها اطلاع داشته باشید. همینطور برخی از آسیب های احتمالی در این روش می تواند ناشی از کلینیک، دستگاه هایی که در این فرایند استفاده می شوند، پزشکی که تجربه کمی در این زمینه دارد و یا نکته هایی که شما رعایت نکرده اید اتفاق بیافتد. از این رو قبل از اینکه به انجام تزریق چربی بپردازید لازم است معایب و مزایای آن را بدانید و بر اساس آن ها تصمیم بگیرید.

مزیت های تزریق کردن چربی

 1. ماندگاری بالا
 2. کم حجم شدن چربی قسمتی که از آن چربی خارج شده است.
 3. کمک به بهبود بافت های آسیب دیده
 4. کم بودن مدت زمان نقاهت
 5. در عین تهاجمی بودن، روشی امن و مطمئن است.

معایب پیوند چربی به بدن

 1. به جهت انجام این روش توسط جراحی یک روش تهاجمی می باشد.
 2. تزریق چربی ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد.
 3. امکان جذب چربی در بدن امکان پذیر است.

چربی تزریق شده چقدر ماندگاری دارد؟

مسئله ای ممکن است درباره تزریق چربی برای شما پیش آید این است که چقدر این پیوند ماندگار است؟ آیا چربی اثری دائمی بر بخشی که در آن پیوند صورت گرفته است دارد؟ در پاسخ به این پرسش لازم است بگوییم که موارد مختلفی بر مدت زمان ماندگاری تاثیر می گذارد. مثلا در صورتی که جراح، چربی را به ناحیه هایی که در آن ناحیه ها خون رسانی زیاد است، تزریق کند ماندگاری بیشتر خواهد بود.  روش هایی که پزشک از آن ها استفاده می کند تا استخراج و جداسازی چربی را انجام دهد و چگونگی تزریق چربی توسط وی نیز از مواردی است که می تواند بر میزان ماندگاری آن اثر بگذارد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار میزان کنترل وزن است. به علاوه نکته ای که لازم است درباره این روش بدانید این است که بعد از تزریق به میران ۳۰ درصد چربی در بدن جذب می شود از این رو پس از یک ماه نتیجه نهایی مشخص می شود. کلینیک زیبایی در تبریز دکتر رامین نبی زاده یکی از کلینیک های معتبر می باشد که سال ها در زمینه خدمات پوستی و زیبائی و جراحی پلاستیک در تبریز با مدرن ترین متد های روز دنیا فعالیت می کند.

برچسب ها: بدون برچسب

اضافه کردن دیدگاه

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.